تبلیغات
mohamad60 - دستور جلسه این هفته : از نشریات کنگره 60 چگونه استفاده می کنم؟

mohamad60

دستور جلسه این هفته : از نشریات کنگره 60 چگونه استفاده می کنم

نشریات قلب تپنده شعب کنگره 60 است و نقش بسیار حیاتی در آمار رهایی و موفقیت شعبه دارد .

دستور جلسه این هفته : از نشریات کنگره 60 چگونه استفاده می کنم؟

زمانیکه بنیان کنگره 60 ، پس از 17 سال اعتیاد ، در رمضان 1417 با الهام از ماه مبارک رمضان ،  اقدام به تثبیت مقدار مصرف خود نمودند و در ادامه ،  با کاهش پله ای و تدریجی مصرف داروی اپیوم ، درمان اعتیاد خود  را آغاز نمودند، همزمان با این رویداد ، اقدام به نوشتن و ثبت تجربیات لحظه ای  و روزانه خود نمودند.


 هر اتفاقی که می افتاد و هر وضعیت و تغییری را که احساس می نمودند می نوشتند . شاید آن موقع خودشان هم نمی دانستند  که چه حرکت عظیمی را آغاز کرده بودند ، مسئله ای که با جرات تمام ، آن را کشف صورت مسئله اعتیاد می دانیم و ابداع روش درمان DST با استفاده از داروی اپیوم تینکچر یا Ot  .

 مطالبی را که آن روزها آقای مهندس دژاکام از حالات و تجربیات روزانه خود می نوشتند ، می رفت تا در آینده ، برگ برگ کتابی را تشکیل دهند که الگویی کامل برای درمان اعتیاد در سطح جهان باشد . کتاب عبور از منطقه60 در جه زیر صفر که امروز به چاپ بیست و چهارم خود رسیده است ، هزاران نسخه از آن تا کنون چاپ و توزیع شده است .

این کتاب یکی از مفید ترین و قوی ترین کتاب های حوزه اعتیاد و درمان می باشد ، که در بیانی بسیار ساده و قابل فهم برای تمام سطوح ، مهمترین و علمی ترین مسائل  و گره های درمان اعتیاد را باز می کند ، بسیاری از مصرف کنندگان مواد مخدر توانسته اند با استفاده از راهنمایی این کتاب که بر مبنای تجربیات عینی و مستند به رشته تحریر در آمده است ، اعتیاد خود را درمان کرده و به رهایی برسند .

در حال حاضر کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر به زبان انگلیسی نیز ترجمه شده و در دسترس انسانهایی قرار دارد که می خواهند برای رهایی از اعتیاد خود گام بردارند.

  کنگره 60 در شهریور 78 فعالیت خود را آغاز کرد و در ادامه ، شمار زیادی از مصرف کنندگان مواد مخدر برای درمان اعتیاد خود ، به کنگره 60 مراجعه نمودند ، وجود منابعی که بتواند در کنار جلسات و کلاس های آموزشی ، پاسخگوی سوالات و نیازهای مراجعان باشد ، احساس می شد  و تقاضای زیادی برای دریافت و استفاده از علم و دانش کنگره 60 در درمان اعتیاد وجود داشت .به همین دلیل بنیان کنگره 60 و نویسنده کتاب عبور از منطقه 60 در جه زیر صفر ، تصمیم گرفتند با انتشار این کتاب و در ادامه با نوشتن مقالات علمی دیگر از جمله صورت مسئله اعتیاد ، روش های ترک و آنچه خانواده ها باید بدانند ، سم زدایی یا سم نزدایی و اعتیاد ، در مان و راهکار های مناسب ، پاسخگوی این نیاز ها باشند.

ضمن اینکه این مقالات در معتبرترین نشست های علمی و دانشگاهی در حوزه علوم پزشکی و تحقیقات  اعتیاد و درمان آن نیز  ارائه شده است ،  تا کنون پاسخ گوی بسیاری از سوالات مصرف کنندگان مواد مخدر ، خانواده ها  و سایر اقشار جامعه در خصوص موضوع اعتیاد و درمان آن بوده است.
با گسترش کمی و کیفی فعالیت های کنگره 60  و افزایش مراجعان ،  نشریات کنگره60 نیز به آرامی شکل گرفت و امروز  در واحد های انتشاراتی کنگره 60 درتمامی نمایندگی ها ، شاهد ارائه نشریاتی هستیم  که راهنمای مصرف کنندگان مواد مخدر برای درمان اعتیاد می باشد.

در حال حاضر نشریات کنگره 60 عبارتند از :

کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر ، مقالات علمی ، صورت مسئله اعتیاد ،  روش های ترک و آنچه خانواده ها باید بدانند ، مقاله علمی سم زدایی یا سم نزدایی ، مقاله علمی( اعتیاد ، درمان ، راه کارهای مناسب )، جزوه جهان بینی 1 ، جزوه جهان بینی 2 ، کتاب عشق ، 14 وادی برای رسیدن به خود، کتاب ادموند و هلیا ، کتاب حال خوش ، راهنما و راهنمایی در گنگره 60 و کارگاه ها و سخنرانی های آقای مهندس و آقای امین دژاکام در خصوص موضوعات مختلف مربوط به درمان اعتیاد و جهانبینی  که به صورت سی دی های صوتی ارائه می شود .

مصرف کنندگان مواد مخدر که خواهان رهایی از دام اعتیاد هستند با استفاده از نشریات فوق می توانند به طور کامل از چگونگی بیماری اعتیاد و نحوه درمان آن با استفاده از متد درمان  (DST)  آگاه شوند و حرکت خود را برای درمان اعتیاد ، آغاز  نمایند  .

 بسیارند افرادی که از سراسر کشورمان اقدام به تهیه نشریات و پکیج آموزشی کنگره 60 برای درمان اعتیاد خود نموده اند و با کمک آن ها  از دام اعتیاد رها شده اند .

در حال حاضر سایت اینترنتی کنگره 60   (WWW.C60.IRنیز به کمک مصرف کنندگان مواد مخدر که خواهان درمان و رهایی هستند آمده  و شرایط مطلوبی را برای استفاده از علوم و دانش کنگره 60 فراهم نموده است .

 اینجانب در بدو ورود به کنگره 60 زمانی که مصرف کننده مواد مخدر بودم و سفر اول خودم را آغاز کردم ،کاملاً شیفته نشریات کنگره 60 شده بودم و یکی از تجربیات لذت بخش زندگی ام مطالعه نشریات کنگره 60 در درمان اعتیاد در بخش های مختلف جسم ، روان و جهان بینی بود .

در همان روزهای اول وادی ها را حفظ بودم  ، کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر را آنقدر با علاقه می خواندم که بعضی مطالب و سرفصل های آن را تقریبا حفظ بودم .مقالات و جزوه های دیگر را به همین شکل. با تمام وجود احساس می کردم که اگر نشریات را نخوانم و مسلط نباشم ، در درمان اعتیاد موفق نخواهم بود . اگر می خواهیم به طور کامل اعتیاد را بشناسیم ، بایستی نشریات را مطالعه کنیم و مسلط به علم درمان اعتیاد باشیم  .

صحبت های جناب مهندس در خصوص مطالب مختلف حوزه اعتیاد از جمله سرفصل های کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر ، وادی ها و سایر موضوعاتی که به صورت هفتگی و منظم به صورت سی دی در نشریات ارایه می شود ،  به قدری شنیدنی و لذت بخش است که توضیح دادنی نیست .سی دی های جهانبینی آقای امین دژاکام نیز یکی مهمترین منابع آموزشی برای لژیون و سفر اول محسوب می شود .

علوم جهانبینی که توسط آقای امین دژاکام شکافته و توضیح داده می شود ، نوعی از علم و جهانیبی کاربردی است که تک تک ما در زندگی روزمره با آنها درگیر هستیم و بهره مندی از آن ها ، حقیقتاً گره گشای مشکلات ماست . تجربه کنگره 60 نشان می دهد ، سفر اولی هایی که در طول سفر از سی دی های جهانبینی آقای امین استفاده نموده اند ، پیشرفت بسیار مطلوبی در سفر اول داشته اند .

 سی دی های جهانبینی ، نه تنها در درمان اعتیاد ، بلکه در ادامه و در سفر دوم نیز راهگشای ماست و می تواند نقش بسیار مهمی در یافتن راه در گره های زندگی ایفا نماید .

 با ید در نظر بگیریم که ما نمی توانیم در کلاس های آقای مهندس به صورت حضوری شرکت نماییم ؛ اما وقتی در هفته دو سی دی از آقای مهندس و آقا امین گوش می کنیم ، گویی که در جلسه و پای صحبت های آقای مهندس به صورت حضوری شرکت کرده ایم . هم اکنون بیشتر اعضای کنگره 60 برای فهم بیشتر سی دی ها ، آنها را می نویسند و از این کار بسیار لذت می برند .

در حال حاضر تفاوت چندانی بین سفر اولی که در یک شعبه در شهری دور از تهران سفر می کند با سفر اولی که در تهران و شعبه آکادمی سفر می کند وجود ندارد . زیرا هر دوی آنها از آموزشهای یکسان استفاده می کنند و این باعث همسان سازی تمام شعب کنگره 60 شده است .

نشریات قلب تپنده شعب کنگره 60 است و نقش بسیار حیاتی در آمار رهایی و موفقیت شعبه دارد . هر قدر آمار استفاده از نشریات و سی دی ها در شعبه بالاتر باشد ، میزان رهایی آن شعبه ، قبولی اعضای آن شعبه در آزمون کمک راهنمایی ، میزان حمایت آنها از حساب زمین و ساختمان ، فعالیت های ورزشی و در مجموع حال خوب اعضای نمایندگی و صلح و آرامش آن شعبه بیشتر است .

امید ، که همه ما بتوانیم از نشریات و از قافله علم و تولید علم که در کنگره 60 با سرعت زیاد در حال حرکت و پیشرفت است ، استفاده نماییم و عقب نمانیم .

با احترام ، مسافر علی خدامی

منبع:سایت کنگره60

نظرات() 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :